Братот на Пол Погба пристигнува на Олд Трафорд: Браќата еден против друг

December 12th, 2016 | by Vlatko
Братот на Пол Погба пристигнува на Олд Трафорд: Браќата еден против друг
Лига Европа
0

Денешната ждрепка во Лигата на Европа ги спои Манчестер Јунајтед и Сент Етјен.

Дуелот на англискиот и францускиот гигант ќе донесе и дуел на двајцата браќа, Пол и Флорентин Погба.

Флорентин веќе со години настапува за Сент Етјен, додека Пол ова лето пристигна на „Олд Трафорд“.

Ќе биде навистина интересно да се види дуелот на двајцата браќа, што до сега не имавме прилика да го видиме, а сосема сигурно е дека на 16. февруари на „Олд Трафорд“ ќе биде многу интересно.

Comments are closed.