Дерби во ЛШ уште првиот ден! Познат распоредот!

0

Фудбалерите на ПСЖ ја пречкуваат Барселона уште на денот на отварањето, на 14ти фебруари во првиот наптревар од 1/8 финалето во ЛШ.

Истиот ден играат Бенфика и Борусија во Лисабон.

Реал Мадрид на 15ти ќе го дочека Наполи, кога ќе играат и Баерн Минхен со Арсенал во Минхен.

На 21ви Манчестер Сити ќе го пречека Монако, а Леверкузен дома ќе игра со Атлетико Мадрид. Порто го чека Јувентус на 22ри, додека Севиља во Андалузија ќе го пречека дебитантот Лестер.

Share.