Милионерите се посилни – Договорено доаѓањето на воинот од аптекарите

December 24th, 2016 | by stefan
Милионерите се посилни – Договорено доаѓањето на воинот од аптекарите
Германија
0

После Баерн, своите навивачи ги израдува и Борусија Дортмунд.

Милионерите играат фантастично во нападот, но послаби се во одбраната и решија да купат одличен дефанзивец.

Изборот падна на проверениот 27-годишен Омер Топрак од Баер Леверкузен.

Турскиот репрезентативец има одиграно скоро 180 натпревари во Бундеслигата и 25 за репрезентацијата, а во Дортмунд ќе стигне следното лето.

Борусија одлучи сега да го капари и аптекарите ќе заработат од овој трансфер 12 милиони евра.

Comments are closed.