Вистинска убавина од Бундеслигата :Од Обамејанг до Даглас Коста

0

Првиот дел на сезоната во Бунделигата е завршенам а Баерн не е така доминантен како минатата сезона.

Лајпциг е сериозна закана, а тука се уште секако Хофенхајм кој сеуште не ја вкуси горчината на поразот, потоа Херта, Франкфурт и Борусија Дортмунд.

Гледавме во минатите 16 кола одличен фудбал и вистинска штета е што продолжението следи дури на 20 јануари 2017 година.

Сепак, сега можеме да уживаме во најдобрите 10 погодоци кои ги избраа уредниците на официјалната страна на Бундеслигата…

Share.