Геце, Левандовски, Хумелс.. Сега и уште еден играч од Борусија на мета на Баерн!

0

Баерн од Минхен е дефинитивно тим со најдобрата организација во Германија, доволно е само да ги погледнеме последните 20 години.

Сон на многумина е да играат во Баерн, па така и на некои играчи од Борусија иако овие две екипи се најголеми ривали во Германија.

Во блиско минато, Хумелс, Левандовски и Геце од жолти дресови облекоа црвени, па таа традиција би можела да си продолжи.

Кристијан Пулишиќ е еден од играчите на Борусија чиј сон е да игра во Баерн Минхен и тој важи за доста талентиран.

Има 18 години и Ливерпул беше заинтересиран, но од управата не го пуштија овој играч во тимот на Клоп.

Share.