Цела сала му се смееше, но на него не му беше гајле за тоа (ВИДЕО)

December 30th, 2016 | by Dare Smilanov
Цела сала му се смееше, но на него не му беше гајле за тоа (ВИДЕО)
Меѓународна кошарка
0

Хјустон во ноќта помеѓу понеделник и вторник на свој паркет ги совлада дечките од Феникс со 131:115, а натпреварот поинтересен го направи Чинау Онауку.

Доби Онауку шанса да заигра и тоа во финишот, па се избори за слободни фрлања.

Начинот на кој тој ги изведуваше слободните фрлања ги изнасмеа сите присутни во спортскиот центар но и тие пред малите екрани.

Иако многу се смееја, младиот играч тоа не го интересираше, како да не им обраќаше внимание.

Инаку имаше 6 поени, 3 скока 1 асистенција и 1 украдена топка Онауку на натпреварот против Феникс, што за него е одличен скор.

Comments are closed.