Успешно започната година: Македонија до лесна победа против БиХ

January 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Успешно започната година: Македонија до лесна победа против БиХ
Репрезентација
0

Македонија успеа да ја победи БиХ со 28:24.

Одличен почеток, а потоа и некои тактички измени, а на крајот и лесна победа, тоа беше епилогот од натпреварот кој се одигра денес.

Во текот на целиот натпревар нашата репрезентација играше одлично и на крајот заслужено победи против БиХ, со кои треба да одиграме уште 2 контролни натпревари.

Најдобар стрелец во натпреварот беше Манасков со 7 голови.

Comments are closed.