Капитенот на Хрватска се тепаше со навивачите!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Капитенот на Хрватска се тепаше со навивачите!
Меѓународна кошарка
0

Во натпреварот помеѓу Динамо Сасари и АЕК во рамките на кошаркарската ЛШ има еден непосакуван настан во кој главен актер беше капитенот на хрватската кошаркарска репрезентација Роко Лени Укиќ.

Во желба да ја спаси топката се фрли и летна накај трибината, за потоа еден навивач да го турне повторно накај теренот и тој се фрли со желба физички да се пресмета со навивачот на домашните.

Настана голема гужва, веднаш полицијата интервенираше и играчот беше одведен надвор од теренот, инаку победа славеа домашните со 80:78

Comments are closed.