Романец ќе потпише за Црвена Звезда и воедно ќе стане најплатениот играч во Србија на сите времиња!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Романец ќе потпише за Црвена Звезда и воедно ќе стане најплатениот играч во Србија на сите времиња!
Трансфери
0

Романецот Констаник Будеску во наредните неколку денови ќе постигне договор со Црвена Звезда и ќе стане најплатениот фудбалер во Србија на сите времиња.

Како што пренесуваат медиумите, додека сите одат во Кина овој го раскина договорот со Далијан за да игра на Маракана.

Тој би требало да потпише 2 годишен договор со Звезда по кој ќе заработува 600.000 евра годишно.

Моментално најплатениот играч во Србија е Леонардо од Партизан кој заработува 90 илјади евра помалку од Будеску.

Будеску беше и желба на Стеауа, но Звезда беше побрза и повеќе финансиски спремна да го доведе овој 27 годишен романец.

 

Comments are closed.