Клоп договори 2 трансфери! Еден доаѓа, друг заминува!

0

Јирген Клоп се обидува да најде идеално решение за крилните позиции во тимот, но по се изгледа веќе е најдено а тоа е Квинси Промс.

Денеска е објавено дека Ливерпул се договори со Спартак за неговиот трансфер.

Во прашање се 25 милиони евра, а Квинси доаѓа како замена за Мане кој ќе замине на Африканскиот Куп На Нации.

Ливерпул истотака и продаде играч но овој пат од одбраната, станува збор за Тиаго Илорио кој заминува во Ридинг за 3,75 милиони фунти.

Share.