Волфсбург продолжува да купува, пристигна уште едно засилување!

0

Дракслер кој според многумина беше најдобриот во овој тим си замина, потпиша за ПСЖ, па сега Волфсбург се засилува.

Девет дена од преодниот рок а веќе четири играчи потпишаа за Волфсбург.

Базур од Ајакс, Мали од Маинц, Осинхем од Стајкерс Академијата, а денеска пристигна и Пол Џорџ Н’Теп од Рен. Тоа се играчите кои Волфсбург ги договори досега.

Н’Теп е крилен играч, има одиграно 2 натпревари за француската репрезентација.

Со Волфсбург потпиша договор до 2021, а колкави примања ќе зема и колкава е сумата која Волфсбург ја исплати на Рен сеуште не е познато.

Share.