Неверојатен податок за Фекир против Монпеље!

January 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Неверојатен податок за Фекир против Монпеље!
Франција
0

Доколку некогаш се најдете во францускиот град Монпеље, со сигурност не смеете да го споменувате Фекир, играчот на Лион.

Сигурно се прашувате зошто?

Па бидејќи Фекир има играно 312 минути против Монпеље и за тоа време има постигнато 6 погодоци и 4 асистенции.

Синоќа Лион славеше со 5:0, а Фекир постигна 1 погодок и 3 асистенции.

Comments are closed.