Официјално: Торино доведе стопер!

January 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Официјално: Торино доведе стопер!
Трансфери
0

Екипата на Торино денеска го официјализираше трансферот на Карлос Роберто де Круз од АПОЕЛ Никозија.

Овој играч уште е познат како Карлао и ја засилува одбраната на Торино која оваа сезона на 17 натпревари прими 29 голови.

Покрај АПОЕЛ, Карлос играше и во Коринтис и Сошо каде што помина цели 6 години.

Comments are closed.