Мојсов е новото засилување на Пелистер

January 9th, 2017 | by stefan
Мојсов е новото засилување на Пелистер
Македонија
0

Македонскиот фудбалер, Ѓорѓи Мојсов го засили прволигашот Пелистер.

На овој начин Мојсов се врати во Македонија по авантурата во Казахстан во дресот на Жетису.

Договорот со казахстанскиот клуб му истече на македонскиот фудбалер, па реши да се врати во Македонија и се договори со битолскиот клуб.

Ова е трето враќање на Мојсов во Пелистер после 2005-та и 2013-та година кога го носеше дресот на македонскиот прволигаш.

Мојсов во Македонија има играно и за Ренова, Хоризонт Турново, Вардар и Работнички.

Comments are closed.