Официјално: Арсенал го доведе првото засилување!

January 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Официјално: Арсенал го доведе првото засилување!
Трансфери
0

Младиот 20 годишен играч, Коел Бремел е првото засилување на Арсенал овој Јануари.

Уште пред неколку денови се пишуваше дека се е договорено, а денеска само е и официјално потврдено од Арсенал дека младиот лев бек кој играше во Хеднесфорд во седмата англиска лига потпиша за Арсенал.

Тој ќе игра за екипата на Арсенал каде што конкурираат играчи до 23 години.

 

Comments are closed.