Официјално: Јунајтед продаде играч!

January 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Официјално: Јунајтед продаде играч!
Трансфери
0

Морган Шнајдерлин во наредните 24 часа ќе потпише договор со Евертон!

Според англиските медиуми, Евертон ќе плати 25 милиони фунти, токму колку што и бараше Мурињо за овој играч.

Мурињо потврди дека Депај и Шнајдерлин можат да заминат но само доколку пристигнат прикладни понуди за нив, Евертон испрати таква.

ВБА нудеше 18 милиони евра, но Евертон излезе како финансиски повеќе подготвен и ја заврши работата.

Comments are closed.