Познато зошто Ибра не игра против Хaл!

January 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Познато зошто Ибра не игра против Хaл!
Англија
0

Фудбалерите на Јунајтед играат против Хaл во полуфинале од англискиот Лига Куп.

Мурињо влезе со доста промени во составот денеска, но најмногу бодеше очи и ги стави навивачите во заблуда тоа што Златан Ибрахимовиќ го немаше ниту на клупата за резерви.

Малку по почетокот стана познато зошто Ибра не игра и каде е тој.

Потврдено е дека тој има грип и не е во состојба да игра на денешниот натпревар.

Comments are closed.