Хал падна на Олд Трафорд во второто полувреме – Мата и Фелаини донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа на Олд Трафорд во првиот натпревар од Capital One купот против Хал со 2:0.

Во првото полувреме домашните имаа се во свои раце, но не ги искористија своите шанси.

Првиот погодок на Олд Трафорд го видовме во 56-та минута кога Миктаријан асистираше со глава, а Мата ја затресе мрежата на Хал за водство на Манчестер Јунајтед.

Победата на ѓаволите беше осигурана во три минути пред крајот на натпреварот. Резервата Маруан Фелаини погоди со глава на асистенција на Дармијан и ги постави конечните 2:0.

 

 


Goal Fellaini (2:0) Manchester United vs Hull… by ylberenexhipi

Share.