„Не ми е гајле за освојување на трофеи“

0

Шпанскиот играч Давид Силва изјави дека не се замара со освојување на трофеи со Манчестер СИти.

Силва настапува во клубот од 2010 година и тој е дел од првиот тим на Сити, а за времето поминато во клубот тој освои 2 титули, 2 Лига купа и ФА куп.

„Имам чувство дека сум овде и среќен сум. Овде играм фудбал. Ми се допаѓа како функционира се. Јас лично сакам да одам од денес за утре, не сум опседнат со размислување за трофеи.“

Тој досега за Сити одигра скоро 300 натпревари, а беше член и на Валенсија, Еибар и Селта.

Share.