АТП Оукленд: Крај за Ферер, Иснер стигна до победа!

0

Робин Хаасе направи изненадување во 1/8-финалето на АТП турнирот во Оукленд.

58-от играч во светот го победи Давид Ферер со 2:6, 6:4 и 7:6, а во наредната рунда ќе игра против Жоао Соуса.

Во ¼-финале се пласираше и Џон Иснер кој беше подобар од Малек Јазири со 2:1 во сетови, односно 3:6, 6:3 и 7:6.

Останати резултати:
Клајн – Соуса 0:2
Џонсон – Лу 2:0
Статам – Весели 1:2
Браун – Багдатис 1:2
Лопез – Шарди(Лопез го предаде натпреварот)
Харисон – Сок 1:2

Share.