Легендата добива нова улога: Станува консултант во Клиперс

0

Легендарниот Кевин Гарнет се приклучи  на стручниот штаб на Клиперс и ќе работи со центарите.

Гарнет има 40 години, а летово се пензионираше по одлична кариера која ја имаше во Минесота од 1995-2007 година, но и 6 години и прстен во Бостон во 2008 година.

Клиперс моментално се 4-ти на Западот со резултатот 26:14.

Share.