АТП Сиднеј: Колшрајбер и Троицки во ¼-финале

0

Денес беа одиграни натпреварите од 1/8-финале на АТП турнирот во Сиднеј.

Колшрајбер беше подобар од Томпсон со 2:0 во сетови, односно 7:5 и 6:4.

Троицки исто така имаше добар натпревар денес и успеа да победи против Лоренци со 2:0 во сетови, односно 6:600 и 6:4.

Турнирот во Сиднеј се игра за награден фонд од 495.630 долари, а Троицки ја брани титулата.

Останати резултати:
Мау– Куевас 1:2
Милер – Бартон 2:1
Карено-Буста – Зверев 2:1
Еванс – Гранољерс-Пујол 2:1
Де Mинаур – Кузњецов(Де Минаур го предаде натпреварот)

Share.