ВТА Хобарт: Бертенс се пласираше во ¼-финале

0

Денес беа одиграни 4 натпревари на ВТА турнирот во Хобарт.

Бертенс денес немаше тешка работа против Воскобоева, па успеа да ја победи во 2 сетови со 6:1 и 6:4.

Помеѓу Озаки и Сафарова беше најголемата борба, а подобра во тој дуел беше Озаки со 2:1 во сетови, односно 2:6, 6:3 и 7:5.

Останати резултати:
Ларсон – Тсуренко 0:2
Аруабарена – Роџерс 0:2

Share.