Големи проблеми со судиските одлуки: Леброн незадоволен од својот статус

0

Ѕвездата на Кливленд, Леброн е лут поради судењето оваа сезона.

Иако Џејмс е на 9-то место по бројот на изведување на слободни удари оваа сезона, тој е незадоволен со својот статус кај судиите.

Џејмс го покажа својот бес на судијата Тајлер Форд во средбата со Јута, откако го фаулираше Челвин Мек.

Леброн потоа заработи техничка грешка и тоа поради што наводно слушнал како тренерот на Јута, Снајдер дава наредба на Мек да направи прекршок врз него.

Ѕвездата се пожали на медиумите поради тоа, па смета дека судиите не му даваат доволно прекршоци оваа сезона.

Верува дека не досудуваат очигледни прекршоци и дека судиите мораат повеќе внимаваат на играчите кои го чуваат.

Share.