Арсенал ќе заработи 14 милиони фунти од продавање на играч?

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Арсенал ќе заработи 14 милиони фунти од продавање на играч?
Вести
0

Според медиумите ширум светот, Арсенал наредната сезона ќе остане без Војчек Шчесни.

Голманот од Полска кој оваа сезона ја минува на позајмица во Рома најверојатно и ќе остане таму, бидејќи тимот од главниот град на Италија наводно одлучи да го откупи неговиот договор.

Од таа продажба Арсенал ќе заработи 14 милиони фунти.

Арсенал кога во прашање се голманите може да смета на Чех и Оспина.

Шчесни оваа сезона е еден од најдобрите во екипата на Рома.

Comments are closed.