Феноменален гол на Дибала за водство на Јувентус

January 11th, 2017 | by pance
Феноменален гол на Дибала за водство на Јувентус
Италија
0

Фудбалерите на Јувентус моментално играат на домашен терен против Аталанта во рамките на осмина финалето на Купот на Италија.

Масимилиано Алегри пред вечерашниот меч направи неколку промени во составот на Јувентус, но јасно даде до знаење на играчите кои добиле шанса дека мораат да се докажат.

Домашната екипа од почетокот на натпреварот има иницијатива во овој меч што им се исплати во 22 минута кога феноменален гол постигна Дибала.


Манџукиќ во 34 минута зголеми на 2:0 и со тој резултат се замина на одмор.

Comments are closed.