Фантастичен гол на Луис Суарез

0

Фудбалерите на Барселона играат на Ноу Камп против Атлетик Билбао во реванш мечот од осмина финалето на Купот на Кралот.

На Барса вечерва е потребна сигурна победа со цел да осигураат пласман во четвртфиналето бидејќи се поразени во првиот меч со 2:1. Каталонците во 26 минута успееја да стигнат до предност, но голот е неоправдано поништен поради офсајд.

Сепак, десетина минути подоцна Барса успеа да поведе. Нејмар одлично асистираше за Луис Суарез кој на одличен начин ја затресе мрежата на гостите.

 


BAB_1_0 by goloviliga

Share.