Ливерпул на колена на Сен Мери – Саутемптон со еден погодок предност пред реваншот (ВИДЕО)

January 11th, 2017 | by stefan
Ливерпул на колена на Сен Мери – Саутемптон со еден погодок предност пред реваншот (ВИДЕО)
Англија
0

Фудбалерите на Саутемптон на Сен Мери славеа минимално против Ливерпул во првиот натпревар од Capital One купот.

Првиот погодок на натпреварот го видовме после дваесет минути игра на теренот. Родригез му асистираше на Редмонд кој погоди за водство на Саутемптон, 1:0.

Во второто полувреме мируваа мрежите. Кутињо и Ориги влегоа во второто полувреме, но не му помогнаа на својот тим да избегне пораз. Саутемптон на крајот победи, 1:0.

Реваншот се игра на 25-ти јануари на Енфилд.

Comments are closed.