Очекувано: Зидан одмара четворица!

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Очекувано: Зидан одмара четворица!
Шпанија
0

Во четврток Реал Мадрид ги очекува натпревар во купот, реванш против Севиља, во првиот натпревар си обезбедија добра предност.

Роналдо не е во конкуренција за утрешниот натпревар, Модриќ исто така а Родригез и Иско имаат иста судбина.

Реал победи со 3:0 на првиот дуел со 2 гола на Родригез и еден на Варан.

Натпреварот е на програмата во четврток од 21:15.

Comments are closed.