Билиќ се откажува од уште едно свое промашување!

0

Славен Билиќ реши да се откаже од Симоне Заза, а после него се откажува и од уште еден напаѓач.

Во прашање е Џонатан Калери кој летово пристигна од Депортиво Малдонада но не успеа да се покаже.

Тој е на мета на Сампдорија, Фиорентина и Лас Палмас па ќе видиме каде ќе заврши до крајот на овој месец.

Калери има 23 години и не се покажа баш најдобро во Вест Хем.

Share.