Што од Јувентус изјавија во врска со Сеад Колашинац?

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Што од Јувентус изјавија во врска со Сеад Колашинац?
Вести
0

Марота изјави дека Сеад Колашинац е опција на Јувентус.

Колашинац договор има до крајот на оваа сезона и тоа е причината плус затоа што е баран помеѓу европските великани во фудбалот.

На Јувентус им треба лев бек, и Бепе Марота потврди дека Сеад е една од опциите.

„Сеад ни се допаѓа, и тој е една од нашите опции“ – изјави Марота за Раи Спорт.

„Тој е добра опција, го следиме но го следат и други клубови“ – додаде Марота

Но многу зависи тоа дали Евра ќе остане или ќе замине од Торино.

Comments are closed.