Импресивна статистика на Суарез во дресот на Барселона!

0

Фудбалерите на Барселона се пласираа во ¼-финалето во кралскиот клуб со победата против Атлетик Билбао.

Барселона победи со 3:1 на домашен терен во реваншот, па успеа да помине во ¼-финале.

Барселона до предност стигна во 36-та минута кога феноменален гол постигна Луис Суарез.

За него тоа беше 100-ти гол во Барселона, а до сега одигра 120 натпревари за овој тим.

Овој рекорд е навистина импресивен поради тоа што Суарез во Барселона стигна во 2014-та година.

 

Share.