Избегната голема трагедија: Авионот со играчите на Мајами се лизна од пистата

0

Авионот кој ги пренесуваше играчите на Мајами избегна трагедија на аеродромот во Милвоки.

Летот од Мајами помина без никакви проблеми, но пред слетувањето на аеродромот дојде до лизгање на авионот.

Снегот и лизгавата површина беа виновници за тоа, а за среќа нема повредени.

„Кога слетавме во Милвоки дојде до помала несреќа, авионот се лизна од пистата. За среќа никој не е повреден.“

Натпреварот помеѓу Мајами и Милвоки се игра ноќта од петок кон сабота.

airmiami by situacijeliga

Share.