АТП Ротердам – Тим беше подобар од Симон!

0

8-от тенисер во светот, Доминик Тим се пласираше во ¼-финале на турнирот во Ротердам, откако го победи Симон.

Тим победи во 2 сетови со 6:4 и 7:6, а до 4-та победа во 6-от меѓусебен дуел стигна за 1 час и 41 минута.

Останати резултати:

Бердих – Гаске 2:0
Чилиќ – Чориќ 2:1
Хасе – Гофан 1:2
Димитров – Истомин 2:0

Share.