Вилијамс го откри изгледот на новиот болид

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Вилијамс го откри изгледот на новиот болид
Мотоспорт
0

Вилијамс на крајот на наредната недела ќе го претстави изгледот на новиот болид.

Ф1 тимот го претстави својот модел во јавноста.

Болидот на Вилијамс во новата сезона ќе го возат Маса и Строл.

Почетокот на новата сезона е закажан за 26-ти март, кога се вози трката за ГН на Австралија.

Comments are closed.