Реал Мадрид ќе игра ослабен против Еспањол!

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Реал Мадрид ќе игра ослабен против Еспањол!
Шпанија
0

Лоша вест за Зидан.

Реал Мадрид во сабота го пречекува Еспањол, а на тој натпревар ќе биде без помош на капитенот Серхио Рамос.

Искусниот стопер доживеа лесна повреда поради што ќе го пропушти натпреварот со Еспањол.

Рамос се повреди на натпреварот против Наполи, но за среќа на Реал не е ништо сериозно.

Неговото место во тимот ќе го завземе Пеп, а натпреварот се игра во сабота од 16.15.

Comments are closed.