Пенал кој ја „подели“ Италија – Дали е Милан оштетен?

Јувентус славеше на премиерата од 28 коло од Серија А, а во дербито против Милан, голот на одлука е постигнат од белата точка во седмата минута од продолжението.

„Бјанконерите“ славеа на својот стадион против Росонерите со резултат 2:1, а повеќе за дуелот ТУКА.

Поведоа преку Бенатија, а Милан израмни преку Бака, а победата на Старата дама ја донесе Пауло Дибала во дури седмата минута од продолжението.

Прво Соса заработи втор жолт картон во 93 минута, што дополнително ја закомплицира работата на гостите, а Јуве го диктираше темпото, а екот на инцијативата прво Донарума одлично ја сочува мрежата, а во продолжението на акцијата се чини дека го погоди топката Де Шиљо во раката, а главиот арбитар покажа на белата точка, на сугестија на главниот судија.

Дибала беше сигурен, а целата ситуација погледнете ја во продолжението.