Пирло знае кој е разликата во мечот Јувентус и Барса!

0

Јувентус и Барселони силите ќе ги одмерат во 1/4 финалето од ЛШ.

Ќе биде тоа реприза на финалето од пред две години, натпревар кој беше последен на Андреа Пирло во ЛШ.

Тој вели дека работите се променети.

„Јувентус може да победи овој пат. Имаат поголеми шанси. Многу се промени од тогаш, двата тима се различни. Сигурно дека не чека одличен фудбал“ -изјави Пирло.

Кој е клучот на Јувентус?

„Клучот е Манџукиќ. На Јуве му е потребен  баланс, игра со напаѓач, а тоа што тој го прави е вистински жртвување за екипата. Одличен играч е и сигурно Алегри ќе го искористи во клучниот дел од сезоната“ – вели една од фудбалските легенди, Андреа Пирло.

Share.