Баварската машинерија ги понижи милионерите – Минхенски покер за Борусија Дортмунд (ВИДЕО)

Одиме јако! Не чека ЛУД викенд! ↓↓↓

Фудбалерите на Баерн Минхен на Алијанц Арена ја победија Борусија Дортмунд во натпревар од 28-мо коло во Бундеслигата, 4:1.

После четири минути игра баварците имаа водство. Франк Рибери ги израдува домашните навивачи.

Franck Ribery Goal HD – Bayern Munich 1-0… by Video-Sport

Шест минути подоцна Роберт Левандовски постигна погодок од слободен удар за зголемување на водството на Баерн Минхен.

Во 20-та минута Рафаел Гереиро со фантастичен погодок намали на 2:1. Левандовски имаше шанса за постигнување втор погодок, но шутираше непрецизно.

Raphael Guerreiro Goal HD – Bayern Munich 2-1… by FranceCup3

На почетокот на второто полувреме Арјен Робен се запиша во листата на стрелците. Улрејх фантастично го одбрани ударот на Обамејанг.

Arjen Robben Goal HD – Bayern Munich 3-1… by sporttivi

Бурки направи прекршок во казнениот простор, а Баерн заработи пенал. Роберт Левандовски го постигна својот втор погодок на натпреварот за конечни 4:1.

Robert Lewandowski Goal HD – Bayern Munich 4-1… by Bayeo