Манчестер Јунајтед гостува во Виго, Ајакс против Лион

April 21st, 2017 | by stefan
Манчестер Јунајтед гостува во Виго, Ајакс против Лион
Лига Европа
0

Денес со почеток од 13:00 часот во Нион беше одржан ждребот за полуфиналните парови во Лига Европа.

Лион, Селта Виго, Манчестер Јунајтед и Ајакс се пласираа во полуфиналето во ЛЕ.

Ајакс – Лион

Селта Виго – Манчестер Јунајтед

Првите натпревари ќе се играат на 4-ти мај, а реваншите седум дена подоцна.

Comments are closed.