Фетел му поддаде рака, Хамилтон го одби

0

 

Камерите беа вперени во нив, но британецот Луис Хамилтон денеска одби да му поддаде рака и да го прифати извинувањето на Себастиан Фетел.

Инцидентот што се случи минатиот месец за големата награда на Азербејџан се уште му е врежан во сеќавањето на Луис Хамилтон кој денеска ладно го избегна извинувањето од страна на возачот на Ферари, Себастијан Фетел.

Еден новинар после тоа го запраша Хамилтон: „Нема ли да му поддадеш рака шампионе?“

На што Хамилтон одговори: „Веќе се ракувавме“.

Како и да е Ф1 тимот потоа и со слика потврди дека Хамилтон после некое време го прифатил извинувањето.

 

Share.