Иако е платен 52 милиони, Жиру му покажа кој е главен

July 15th, 2017 | by Jordan Tancev
Иако е платен 52 милиони, Жиру му покажа кој е главен
Вести
0

 

Оливер Жиру беше главниот играч на Арсенал денеска во пријателската победа од 3-1 над Австралиските ѕвезди во Сиднеј.

Жиру одигра одличен натпревар, постигна прекрасен гол и го засени новото засилување на Арсенал, Лаказет кое денеска беше немоќен.

Начо Монреал ниско нафрли, а францускиот напаѓач ја смести топката во мрежата на противничкиот голман, Арон Рамзи го зголеми водството на 2-0, а Елнени му донесе убедлива предност на Арсенал од 3-0 веќе на полувреме.

Во вториот дел од натпреварот, домаќините успеаја да постигнат почесен гол.

Comments are closed.