Преговорите околу Перишиќ во напредна фаза

July 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Преговорите околу Перишиќ во напредна фаза
Трансфери
0

Преговорите помеѓу Манчестер Јунајтед и Интер за трансфер на Иван Перишиќ се во напредна фаза.

Од редовите на Интер веќе ја најдоа замената за Перишиќ- Кеита Балде од редовите на Лацио.

Хрватскиот интернационалец доби дозвола од тимот да ја напушти тренинг базата и да се врати во Хрватска бидејќи имал проблеми со забите.

Интер не се откажува од намерата да добие 48 милиони фунти за Перишиќ, додека пак од Јунајтед не се подготвени да понудат сума поголема од 42 милиони фунти.

Comments are closed.