Чичарито станува „чекан“

July 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Чичарито станува „чекан“
Трансфери
0

Трансферот на Хавиер Чичарито Ернандез во редовите на Вест Хем е се поблиску од реализација.

Од таборот на „Чеканите“ се подготвени да ја платат откупната клаузула за мексиканскиот репрезентативец од 13 милиони фунти, а во завршна фаза се и преговорите околу платата на играчот.

Чичарито посакува 140 илјади фунти неделна плата, но во моментов се преговара таа сума да се намали, а поранешниот играч на Манчестер Јунајтед да ги добие тие пари врз основа на неговите настапи.

Comments are closed.