Барселона го испуштила Ди Марија за 10 милиони евра

September 12th, 2017 | by Jordan Tancev
Барселона го испуштила Ди Марија за 10 милиони евра
трансфери
0

 

 

Анхел Ди Марија, беше една од главните трансфер цели на Барселона, оваа лето, а француските весници пренесуваат дека играчот бил многу блиску до преселба на Камп Ноу.

Имало само мало несогласување околу цената на играчот, кој сакал да си замине од „Паркот на Принцовите“, кога слушнал дека Барселона е заинтересирана за неовите услуги.

Како што пишува „Љ Екип“, Каталонскиот клуб на Парижаните им понудил околу 45 милиони евра, и плус 5 милиони во бонуси.

Информациите пренесуваат дека ПСЖ бил спремен да го пушти Ди Марија ако Барса понудела 60 милиони, но Шпанскиот тим не бил подготвен да понуди повеќе од 50 милиони.

 

Comments are closed.