Еуроспорт го објави името на наследникот на Анчелоти!

September 12th, 2017 | by Dare Smilanov
Еуроспорт го објави името на наследникот на Анчелоти!
Германија
0

Карло Анчелоти наводно во јануари ќе го напушти Баерн од Минхен.

Легендарниот Марио Баслер тврди дека Анчелоти во јануари ќе замине за Кина каде што го чека богата понуда и ќе го напушти  Баерн Минхен.

Еуроспорт денеска објави кој ќе биде наследникот на Анчелоти на клупата на Баерн.

Тоа ќе биде 30 годишниот Хулијан Нагелсман кој го води Хофенхајм, токму тимот кој го порази Баерн Минхен со 2:0 овој викенд.

„Среќен сум во животот, но уште посреќен би бил кога ќе го превземам Баерн. Во Минхен пораснав, таму ми се и пријателите и фамилијата. Минхем е мојот дом, а тренирање на Баерн би било остварување на мојот сон“ – вели Нагелсман

 

Comments are closed.