Не се смируваат тензиите во Баерн, Рибери бесен на Анчелоти

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Не се смируваат тензиите во Баерн, Рибери бесен на Анчелоти
Германија
0

Френк Рибери не можеше да го сокрие својот бес откако беше повлечен од игра во 78. минута на натпреварот против Андерлехт во рамките од Лигата на Шампионите.

Додека излегуваше од терен видлива беше нервозата на францускиот интернационалец кој бурно реагираше на потегот на Анчелоти.

На местото на Рибери влезе уште еден играч кој подолго време внесува немир во соблекувалната на  „Баварците“, Томас Милер. Покрај нив и Левнадовски не е задоволен од условите во Баерн, па така Карло Анчелоти ќе мора многу да поработи со своите незадоволни фудбалери.

Comments are closed.