Рома победи, неверојатен пресврт во Мадрид!

Рома денеска од 18:00 славеше со 1:2 во Азејберџан во еден исклучително тежок натпревар во кој играчите на Рома се изнамачија.

Со голот на Манолас поведоа во 7мата минута, а само 7 минути подоцна и Џеко стрелаше за 2:0 и брзо водство на Рома.

Карабак брзо возврати и Педро Хенрике во 28мата постигна гол за 1:2, како што и остана до крајот каде што играчите на Рома се изнамачија.

Во Мадрид вечерва беше драматично,  а Атлетико уште ќе чека на првата победа на новиот стадион во ЛШ.

Атлетико поведе со погодок на Гризман од пенал пет минути пред крајот на првиот дел, но засилувањето на Челси кое токму од ривалот на Ателтико пристигна на Стемфрод Бриџ, Алваро Мората стрелаше во 60тата минута, додека вистинскиот пекол за Атлетико Мадрид пристигна во судиското надополнување кога Батшуаји постигна погодок за победа на Челси.