Конте пронајде купувач за напаѓачот!
Вести
0

Конте пронајде купувач за напаѓачот!

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Тоа е политиката на Челси. Ја прекинаа позајмицата на Аке во Бурнмут, како и на Бамфорд од Барнли. Но Патрик  Бамфорд е на...
Канаваро гради тим за азиската ЛШ, после Витсел доаѓа и напаѓач од 50 милиони!
Вести
0

Канаваро гради тим за азиската ЛШ, после Витсел доаѓа и напаѓач од 50 милиони!

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Фудбалскиот клуб на Тијанџин е одлучен да направи силна екипа оваа сезона. После доаѓањето на Алекс Витсел од Зенит, Канаваро...
Историја на дуелот Словенија – Македонија! Што историјата вели за денешното балканско дерби?
Репрезентација
0

Историја на дуелот Словенија – Македонија! Што историјата вели за денешното балканско дерби?

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Денеска со почеток од 17:45 Македонија игра против Словенија на СП во Франција во рамките на третото коло. Македонија атакува...
Официјално: Заза во нови бои!
Вести
0

Официјално: Заза во нови бои!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Заза е играч на Јувентус, а беше на позајмица во Вест Хем но не се снајде во Лондон каде на 11 натпревари не постигна погодок....
Шалке одби понуда од Јувентус!
Вести
0

Шалке одби понуда од Јувентус!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Ништо од трансферот на Колашинац во Јуве. Синоќа Јуве испрати понуда вредна 5 милиони евра за Колашинац. 3 милиони веднаш, а...
Пеп испрати понуда за бек, Тотенхем прифати!
Вести
0

Пеп испрати понуда за бек, Тотенхем прифати!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Во прашање е Бен Дејвис кој во многу клубови во ПЛ би имал стартерско место во тимот, но во Тотенхем нема. Дејвис е лев бек, но...
Румениге потврди дека доаѓаат двајца играчи од Хофенхајм!
Германија
0

Румениге потврди дека доаѓаат двајца играчи од Хофенхајм!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Никлас Зиле и Себастијан Руди како што веќе имаме пишувано се договорија со Баерн Минхен. Овие двајца играат во Хофенхајм а...
Сампаоли доведува уште еден голгетер – после Јоветиќ стигнува уште еден!
Вести
0

Сампаоли доведува уште еден голгетер – после Јоветиќ стигнува уште еден!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Минатата сезона Маркус Рашфорд беше прогласен за откритие на Јунајтед, а веќе оваа зима би можел да замине на позајмица....
Енрике: Згрешив во врска со Видал!
Шпанија
0

Енрике: Згрешив во врска со Видал!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Тренерот на Барселона, Луис Енрике изјави дека е изненаден од Алеиш Видал со игрите кои ги покажа против Лас Палмас каде и се...
Ако Коста замине, Конте веќе знае каде ќе ги троши парите!
Англија
0

Ако Коста замине, Конте веќе знае каде ќе ги троши парите!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Диего Коста минува низ еден навистина тежок период во Челси, па можноста да замине до крајот на месецов не е невозможна. Коста...