Во Боливија куче влезе во теренот и го дупна фудбалот!
Вести
0

Во Боливија куче влезе во теренот и го дупна фудбалот!

November 2nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во фудбалски натпревар во Боливија помеѓу Блуминг и Национал Потоси полициско куче влета на теренот. Кучето го бркаа...
Ла Лига го објави терминот за првото Ел Класико оваа сезона!
Шпанија
0

Ла Лига го објави терминот за првото Ел Класико оваа сезона!

November 2nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Шпанската фудбалска лига го објави терминот за првото Ел Класико дерби оваа сезона помеѓу Реал Мадрид и Барселона....
Црвена Звезда има македонски спонзор!
Кошарка
0

Црвена Звезда има македонски спонзор!

October 31st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Македонската компанија „Тиквеш„ денеска стана спонзор на спортското друштво Црвена Звезда. Тиквеш потпиша три...
Барса надвор од Ла Лига? Што мисли Рамос за тоа?
Шпанија
0

Барса надвор од Ла Лига? Што мисли Рамос за тоа?

October 31st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Барселона се наоѓа во Каталонија која се бори за независнот од Шпанија, а Барселона е еден од двата најдобри шпански...
Интер продаде 65 илјади влезници!
Италија
0

Интер продаде 65 илјади влезници!

October 31st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дури 65 илјади влезници се досега продадени за неделниот меч кога на Меаца Интер го пречекува Торино. Интер го бележи...
Тими Абрахам одлучи чии репрезентативни бои ќе ги носи!
Англија
0

Тими Абрахам одлучи чии репрезентативни бои ќе ги носи!

October 31st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Имаше право да бира помеѓу Нигерија и Англија, тој изгледа ја донесе конечната одлука. Тими Абрхам е млад напаѓач на Челси...
Зидан е во големи проблеми пред натпреварот со Тотенхем!
Лига на Шампиони
0

Зидан е во големи проблеми пред натпреварот со Тотенхем!

October 30th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан има доста проблеми во составањето на тимот за натпреварот со Тотенхем во среда. На...
ИСИС повторно го шокираше светот!
Вести
0

ИСИС повторно го шокираше светот!

October 30th, 2017 | by Dare Smilanov
Share ИСИС од ден на ден праќаат се повеќе и повеќе закани кои го тресат фудбалскиот свет во последните неколку недели. Најпрвин...
Фудбалер од втората шпанска фудбалска лига за малку ќе останеше без својот пенис!
Шпанија
0

Фудбалер од втората шпанска фудбалска лига за малку ќе останеше без својот пенис!

October 29th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фудбалерот на Албасете, Мариано Битоло имаше страшна несреќа на вчерашниот дуел. Албасете и Хуеска одиграа 0:0, а Битоло...
Зидан: Знаеме што не очекува но мислиме само на фудбал!
Шпанија
0

Зидан: Знаеме што не очекува но мислиме само на фудбал!

October 29th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фудбалерите на Реал Мадрид играат против Гирона во десетото коло од Ла Лига. Гирона е екипа од Каталонија која пред...