„Серхио Рамос е баш како мене“
Вести
0

„Серхио Рамос е баш како мене“

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Диего Коста смета дека Серхио Рамос е доста сличен со него. Коста моментално тренира со својата Шпанија и се подготвува за...
Ѓоковиќ игра во Монте Карло!
Тенис
0

Ѓоковиќ игра во Монте Карло!

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Новак Ѓоковиќ нема да игра во Мајами, но добиваме информации дека ќе биде подготвен за првиот мастерс оваа година во Монте...
Евертон се сели!?
Англија
0

Евертон се сели!?

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Новиот дом на Евертон би требало да биде сместен во Блемри Мур, близу до центарот на Ливерпул. Инаку, ова е трет обид на...
Ова е новиот дрес на Барселона!
Шпанија
0

Ова е новиот дрес на Барселона!

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Барселона потпиша договор со „Ракутен„ јапонска фабрика која се занимава со трговија на електронски уреди. Тие ќе...
Натпреварите во Англија започнуваат со минута молк
Англија
0

Натпреварите во Англија започнуваат со минута молк

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Оваа одлука е донесена поради терористичкиот напад кој се случи во Лондон. Ова важи за лигите под третата лига, бидејќи ПЛ...
Браво се враќа во Шпанија?
Вести
0

Браво се враќа во Шпанија?

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Виљареал е заинтересиран за Клаудио Браво. Виљареал има доста понуди за Серхио Асенхо кој им е прв голман па размислуваат...
„Маказите„ се специјалност на Енцо Зидан!
Шпанија
0

„Маказите„ се специјалност на Енцо Зидан!

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Најстариот син на Зидан постигна одличен погодок и беше награден со аплауз.   @enzo🎥💥⚽️😎 A post shared by Football Soccer Futbol (@rldesignz)...
Во Минхен веќе се слави титулата!
Германија
0

Во Минхен веќе се слави титулата!

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share На 11 кола пред крајот, Баерн Минхен има 13 бодови предност пред Лајпциг и се повеќе е извесно дека Баерн ќе ја освои петата...
„Дајте ми сонце и доаѓам“
Италија
0

„Дајте ми сонце и доаѓам“

March 22nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во кратко интервју, Раџа Наинголан изјави дека разговарал со Конте но изјави и дека е среќен во Рома. „Конте ме убедуваше...
Фудбалер на Лион веќе се договори со Монако?
Вести
0

Фудбалер на Лион веќе се договори со Монако?

March 22nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Монако полека постанува сила во Франција, први во Франција на табелата, втори во топ 5 лигите по ефикасност. Само од...