Шансите на Милан се помали и помали! Шпанецот се сели во Амстердам?
Uncategorized
0

Шансите на Милан се помали и помали! Шпанецот се сели во Амстердам?

January 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Џерард Делофеу не е во плановите на Роналд Куман оваа сезона, а Куман потврди дека може да го пушти Шпанецот на позајмица до...
Според Енрике, до титулата можат само 4 екипи!
Шпанија
0

Според Енрике, до титулата можат само 4 екипи!

January 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Реал Мадрид е прв на табелата со 40 поени, бод повеќе од втората Севиља со наптревар помалку. Барселона е трета со 38, додека...
Тотенхем шест недели без стубот на одбраната!
Uncategorized
0

Тотенхем шест недели без стубот на одбраната!

January 19th, 2017 | by Dare Smilanov
После деталните медицински прегледи, од Тотенхем е потврдено дека Јан Вертонген ќе отсуствува околу 6 недели. „Јан е ок, тој е...
Падна потпис во Арсенал се чекаат уште двајца!
Англија
0

Падна потпис во Арсенал се чекаат уште двајца!

January 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Фудбалерот на Арсенал, Пер Мертезакер потпиша нов договор на една година со клубот од Лондон. Оваа вест ја потврди и Арсен...
Гризман не е единствен, Мурињо доведува уште една бомба од 80 милиони евра!
Вести
0

Гризман не е единствен, Мурињо доведува уште една бомба од 80 милиони евра!

January 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Како што пренесуваат англиските медиуми, Антоан Гризман нема да биде единственото засилување на Јунајтед летово. Наводно, на...
Сантос има играч од 50 милиони евра!
Вести
0

Сантос има играч од 50 милиони евра!

January 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Лил сакаше да го купи Витор Буено, играч на Сантос и понуди 8 милиони евра, но од бразилскиот клуб само се насмејаа на тоа. Овој...
Му „помина рокот„ на Шо, нов лев бек на мета на Јунајтед!
Вести
0

Му „помина рокот„ на Шо, нов лев бек на мета на Јунајтед!

January 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Лук Шо во Јунајтед пристигна како големо засилување и беше сметан како светла иднина за одбраната. Повредите сепак го...
Руди Гарсија го враќа дома „заборавениот„ репрезентативец на Франција!
Вести
0

Руди Гарсија го враќа дома „заборавениот„ репрезентативец на Франција!

January 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Новата цел на Олимпик Марсеј е во своите редови да го доведе Јохан Кабај. Kабај блескаше во дресот на Лил, а додека тој играше...
Алегри веќе знае каде ќе оди после Јувентус?
Вести
0

Алегри веќе знае каде ќе оди после Јувентус?

January 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Фудбалерите на Јувентус претходното коло доживееја пораз од Фиорентина со 2:1. Јувентус и понатаму е прв но со натпревар...
Погодете после колку години Леива постигна погодок?
Англија
0

Погодете после колку години Леива постигна погодок?

January 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Лукас Леива е херојот на Ливерпул, неговиот гол го однесе Ливерпул во 1/16 финалето во ФА купот. Леива денеска против Плимут...